POLSKI PRODUCENT

Produkujemy w Polsce.

Preparaty adhezyjne to środki, które separują powierzchnię dwóch stykających się ciał w tym także przyciągających się międzycząsteczkowo w wyniku zastosowania substancji antyadhezyjnych. Preparaty adhezyjne służą między innymi do uwalniania elementów z form, ich działanie opiewa na zmniejszeniu adhezji materiału w stosunku do formy lub innego elementu. Poniższe środki wykorzystywane są jako dodatki poślizgowe, które zapobiegają przyczepności wyrobów betonowych z szalunkami lub również wyrobów polimerowych.

Środki adhezyjne pozwalają na proste uwolnienie elementu ukształtowanego, bez możliwości uszkodzenia formy lub szalunku. Preparat adhezyjny wykorzystuje się w branży tworzyw sztucznych, form gumowych oraz w branży budowlanej.

1. Środki adhezyjne do betonu.

Preparaty antyadhezyjne tworzą powłokę adhezyjną oddzielającą powierzchnię betonu od formy szalunkowej, w przypadku pominięcia środka antyadhezyjnego zaschnięty beton będzie przylegał do formy. Zaschnięty cement stanowi spoiwo w betonie w wyniku przemian wytworzy się wodorotlenek wapnia, który oprócz właściwości żrących odpowiada za niszczenie formy.

2. Środki adhezyjne do tworzyw sztucznych.

W celu odseparowania kształtu tworzywa sztucznego od formy w procesach produkcji tworzyw sztucznych, elastomerów poprzez metodykę wtrysku próżniową oraz tłoczenia jak i także podczas formowania i spawania tworzyw sztucznych wykorzystuje się specjalistyczne preparaty antyadhezyjne, które umożliwiają usunięcie tworzywa sztucznego z formy bez fizycznego zniszczenia formy.

Preparat adhezyjny stanowi składnik preparatów smarnych, głównie rozpuszczalnych w wodzie syntetycznych cieczy do obróbki skrawaniem. Produkt wykorzystywany jako środek antyadhezyjny w przemyśle przetwórstwa gumy, tworzyw sztucznych i elastomerów, znajduje także zastosowanie jako lubrykant, środek antyadhezyjny w przemyśle spożywczym. Posiada pozytywną opinie międzynarodowych organizacji, takich jak FDA (Food and Drug Administration), która zezwala na stosowanie polietylenoglikolu w formie niebezpośredniego dodatku do żywności na podstawie list CFR 21: 175.105; 175.210; 176.180; 176.200.

Pełni funkcję plastyfikatora i środka wiążącego przy produkcji ceramiki i betonu. Produkt wykazuje również cechy prewentera schnięcia w formulacjach farb fleksograficznych.

Wszystkie preparaty antyadhezyjne prezentowane poniżej produkowane są przez firmę Chemikal Polska®.

 

Preparaty adhezyjne

Preparat antyadhezyjny do przemysłu tworzyw sztucznych, środek antyadhezyjny w przemyśle przetwórstwa gumy, tworzyw sztucznych i elastomerów. Preparat antyadhezyjny do przemysłu tworzyw sztucznych, środek antyadhezyjny w przemyśle przetwórstwa gumy, tworzyw sztucznych i elastomerów.

Preparat antyadhezyjny, umożliwiający wielokrotne odformowania szerokiej gamy kauczuków, tworzyw sztucznych, tworzyw termoplastycznych, materiałów kompozytowych i elastomerów. Odpowiedni do stosowania z gumą silikonową.

Cena: 449,00 zł
zobacz więcej

Kiedy należy stosować środki adhezyjne?

Preparat adhezyjny niweluje adhezję pomiędzy stykającymi się materiałami, znacznie maleje ilość defektów oraz braków względem form bazowych. Środki antyadhezyjne należy stosować przy produkcji tworzyw sztucznych, produkcji betonowych odlewów w tym także elementów uzyskiwanych poprzez wtrysk próżniowy oraz przy elastomerach.

Aplikacja środka adhezyjnego.

Preparaty należy rozprowadzać na powierzchnię przy pomocy wałka lub pędzla, w przypadku dużych powierzchni należy rozprowadzać substancję natryskowo poprzez dyszę rozpylającą. Ilość środka niezbędnego należy doprać optymalnie tak aby preparat adhezyjny nie występował w nadmiarze na powierzchni, która wymaga antyadhezji.

Tworzywa sztuczne przeznaczone do produkcji kanistrów, plastikowych elementów użytkowych, zabawek lub innych form muszą spełniać rygorystyczne wymagania, dotyczy to także środków adhezyjnych oraz surowców wykorzystywanych do ich produkcji.

Chemikal Polska®

Polski producent Chemii do zastosowań przemysłowych oraz domowych od 2019 roku. Pierwsza firma w Polsce produkująca całkowicie bezzapachowy preparat grzybobójczy, który nie zawiera w składzie toksycznego chloru. Wszystkie produkty oferowane na stronie pochodzą z produkcji własnej firmy.

Darmowa dostawa
Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie objęte darmową dostawą do Klienta na terenie Polski. Dostępne metody dostawy to: Przesyłka kurierska, Orlen Paczka oraz Punkt odbioru (Żabka / Poczta Polska).
Szybki czas wysyłki
Wszystkie zamówienia złożone w dni robocze do godziny 14:00 wysyłamy tego samego dnia roboczego. 
Bezpieczna płatność
Bezpieczne płatności z Przelewy24, płatność u kuriera / w placówce Poczty Polskiej / Przelew tradycyjny. 
Polski producent
Produkty oferowane przez firmę Chemikal Polska pochodzą z Polskiej produkcji. Firma Chemikal Polska posiada oddział na terenie Załadów Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu gdzie odbywa się produkcja oraz konfekcja oferowanych na stronie produktów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl