Skontaktuj się z nami!

Masz więcej pytań?
Na naszych środkach znamy się jak nikt inny, zadzwoń doradzimy, pomożemy, podpowiemy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
Poniedziałek - Piątek 5:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 10:00 - 20:00
Spokojnie to właśnie dla Państwa tak długo pracujemy, więc proszę dzwonić i pytać :).

Tel. 507134608


Automatyczne progi rabatowe

od 200zł - 12%
od 300zł - 14%
od 500zł - 16%
od 700zł - 18%

Dotyczy wyłącznie produktów w cenie regularnej.

Opcje przeglądania

Czy grzyb, pleśń jest czynnikiem szkodliwym dla człowieka?

Tak, grzyby i pleśń są szkodliwe dla człowieka przez wytwarzane mykotoksyny, które wdychamy przebywając w pomieszczeniu z grzybem, pleśnią. Do mykotoksyn produkowanych przez grzyby domowe i pleśń zaliczamy aflatoksyny, ochratoksyny, ochratoksynę A, patulinę i kwas aspergilowy. Wytwarzają się w przedziale temperatur 20°C - 25°C, powodują ostre niewydolności zwane mikotoksykozą. Jak? Podczas przebywania w pomieszczeniu wdychamy mykotoksyny, które hamują syntezę DNA oraz powodują zmiany w metabolizmie RNA. 

Preparat grzybobójczy skutecznie zwalcza szkodliwe dla zdrowia mykotoksyny wytwarzane przez pleśń i grzyby, które są bezpośrednim czynnikiem rakotwórczym oraz mutagennym. 

Jak działa środek Grzybobójczy Chemikal Polska?

Produkt przenika przez błony komórkowe grzybów i pleśni, wykazując działanie biobójcze względem szerokiego spektrum organizmów, następuje rozkład wewnątrz komórki przez enzymy ochronne i/lub obecne w niej jony metali. W wyniku rozkładu powstają nietrwałe rodniki hydroksylowe, które reagują z nukleofilami, w rezultacie czego dochodzi do rozerwania nici DNA grzybów i pleśni. Błona lipidowa ulega całkowitej degradacji w ciągu 15 minut.

Głównym czynnikiem cytotoksycznym jest końcowy produkt rozkładu czyli czysty tlen.

I to wszystko bezzapachowo!

 

Środek grzybobójczy Chemikal Polska
Numer pozwolenia: 8608/21

 

Kupując dany środek, otrzymujesz towar prosto od producenta. Sami rejestrowaliśmy go w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, jesteśmy specjalistami z zakresu mykotoksyn wytwarzanych przez grzyby i pleśń, rozumiemy jak dane związki są kancerogenne oraz mutagenne dla zdrowia. Jesteśmy specjalistami z zakresu odgrzybiania pomieszczeń

Preparaty grzybobójcze

Środek na pleśń i grzyby na ścianie, przeciw pleśni Środek na pleśń i grzyby na ścianie, przeciw pleśni
Cena: 29,99 zł (netto: 27,77 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Najskuteczniejszy na pleśń i grzyby, grzybobójczy przeciw grzybom i pleśni. Najskuteczniejszy na pleśń i grzyby, grzybobójczy przeciw grzybom i pleśni.
Cena: 39,99 zł (netto: 37,03 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Preparat grzybobójczy, grzyb na ścianie, przeciw pleśni w mieszkaniu Preparat grzybobójczy, grzyb na ścianie, przeciw pleśni w mieszkaniu
Cena: 79,99 zł (netto: 74,06 zł )
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Jak szybko rozwija się grzyb na ścianie?

Grzyb na ścianie rozwija się najszybciej gdy temperatura oraz wilgotność pozwalają mu na infekowanie nowych powierzchni, ścian, sufitów. Najlepszym połączeniem jest temperatura powyżej 25 stopni Celsjusza oraz wilgotność powyżej 70%, wtedy zachodzą najlepsze warunki dla pleśni i grzyba do szybkiego rozprzestrzeniania się w otoczeniu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu po zalaniu?

Charakterystyczny zapach po zalaniu spowodowany jest zarodnikami grzyba, które zainfekowały tynki, w celu ich zwalczenia należy zastosować środek grzybobójczy w miejscu zalania, następnie należy wykonać oprysk wszystkich ścian w okolicy rozcieńczonym środkiem grzybobójczym 1:2, w celu zwalczenia rozniesionych zarodników grzyba. Następnie należy osuszyć odgrzybiane pomieszczenie utrzymując wysoką temperaturę.

Jak używać środka grzybobójczego?

Preparat grzybobójczy nanieś na powierzchnie z grzybem lub pleśnią przy pomocy spryskiwacza ręcznego w ilości 500 gram na 1m2. Odczekaj 20 minut, następnie przetrzyj powierzchnie czystą szmatką w celu usunięcia pozostałości. Pozostaw do wyschnięcia.

Gdzie stosować środek grzybobójczy?

  • Stosuj wyłącznie na powierzchniach nieporowatych wewnątrz budynków.
  • Rozprowadź produkt zgodnie z zaleceniami producenta.
  • Preparat po zakończeniu usuwania grzybów przetrzymuj poza zasięgiem dzieci, w ciemnym miejscu.
  • Zawsze przechowuj w oryginalnym opakowaniu, z oryginalną naklejką produktową.

 

Środek skutecznie zwalcza nieestetyczne zarodniki grzybów i pleśni na ścianie, dodatkowo środek grzybobójczy działa całkowicie bezzapachowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl