POLSKI PRODUCENT

Produkujemy w Polsce.

Czy grzyb, pleśń jest czynnikiem szkodliwym dla człowieka?

Tak, grzyby i pleśń są szkodliwe dla człowieka przez wytwarzane mykotoksyny, które wdychamy przebywając w pomieszczeniu z grzybem, pleśnią. Do mykotoksyn produkowanych przez grzyby domowe i pleśń zaliczamy aflatoksyny, ochratoksyny, ochratoksynę A, patulinę i kwas aspergilowy. Wytwarzają się w przedziale temperatur 20°C - 25°C, powodują ostre niewydolności zwane mikotoksykozą. Jak? Podczas przebywania w pomieszczeniu wdychamy mykotoksyny, które hamują syntezę DNA oraz powodują zmiany w metabolizmie RNA. 

Preparat grzybobójczy skutecznie zwalcza szkodliwe dla zdrowia mykotoksyny wytwarzane przez pleśń i grzyby, które są bezpośrednim czynnikiem rakotwórczym oraz mutagennym. 

Jak działa środek Grzybobójczy Chemikal Polska?

Produkt przenika przez błony komórkowe grzybów i pleśni, wykazując działanie biobójcze względem szerokiego spektrum organizmów, następuje rozkład wewnątrz komórki przez enzymy ochronne i/lub obecne w niej jony metali. W wyniku rozkładu powstają nietrwałe rodniki hydroksylowe, które reagują z nukleofilami, w rezultacie czego dochodzi do rozerwania nici DNA grzybów i pleśni. Błona lipidowa ulega całkowitej degradacji w ciągu 15 minut.

Głównym czynnikiem cytotoksycznym jest końcowy produkt rozkładu czyli czysty tlen.

I to wszystko bezzapachowo!

Preparaty grzybobójcze

Środek na pleśń i grzyby na ścianie, przeciw pleśni Środek na pleśń i grzyby na ścianie, przeciw pleśni

Skuteczny środek na pleśń, nie tylko ze względu zastosowane substancje czynne, także ze względu na całkowity brak zapachu. Środek nie wydziela toksycznych dla zdrowia oparów podczas usuwania grzybów i pleśni.

Cena: 29,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Najskuteczniejszy na pleśń i grzyby, grzybobójczy przeciw grzybom i pleśni. Najskuteczniejszy na pleśń i grzyby, grzybobójczy przeciw grzybom i pleśni.

Najskuteczniejszy środek grzybobójczy, nie tylko ze względu na zastosowane substancje czynne, także ze względu na całkowity brak zapachu. Środek nie wydziela toksycznych oparów podczas usuwania grzybów i pleśni.

Cena: 39,99 zł
Preparat grzybobójczy, grzyb na ścianie, przeciw pleśni w mieszkaniu Preparat grzybobójczy, grzyb na ścianie, przeciw pleśni w mieszkaniu

Najlepiej oceniany preparat na grzyba na ścianie, nie tylko ze względu zastosowane substancje czynne, także ze względu na całkowity brak zapachu. Środek nie wydziela toksycznych dla zdrowia oparów podczas usuwania grzybów i pleśni.

Cena: 79,99 zł
szt.
zobacz więcej
Środek grzybobójczy do ścian, sufitów w mieszkaniu przeciw grzybom, pleśni Środek grzybobójczy do ścian, sufitów w mieszkaniu przeciw grzybom, pleśni

Preparat grzybobójczy do usuwania grzybów i pleśni ze ścian, sufitów, podłóg. Zastosowane substancje czynne w preparacie grzybobójczym są całkowicie bezzapachowe. Podczas odgrzybiania ścian, podłóg lub sufitów w mieszkaniu nie będzie wyczuwalny zapach, powrócić do użytkowania mieszkania można po upływie godziny od zastosowania preparatu grzybobójczego.

Cena: 249,99 zł
szt.
zobacz więcej

Jak szybko rozwija się grzyb na ścianie?

Grzyb na ścianie rozwija się najszybciej gdy temperatura oraz wilgotność pozwalają mu na infekowanie nowych powierzchni, ścian, sufitów. Najlepszym połączeniem jest temperatura powyżej 25 stopni Celsjusza oraz wilgotność powyżej 70%, wtedy zachodzą najlepsze warunki dla pleśni i grzyba do szybkiego rozprzestrzeniania się w otoczeniu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu po zalaniu?

Charakterystyczny zapach po zalaniu spowodowany jest zarodnikami grzyba, które zainfekowały tynki, w celu ich zwalczenia należy zastosować środek grzybobójczy w miejscu zalania, następnie należy wykonać oprysk wszystkich ścian w okolicy rozcieńczonym środkiem grzybobójczym 1:2, w celu zwalczenia rozniesionych zarodników grzyba. Następnie należy osuszyć odgrzybiane pomieszczenie utrzymując wysoką temperaturę.

Jak używać środka grzybobójczego?

Preparat grzybobójczy nanieś na powierzchnie z grzybem lub pleśnią przy pomocy spryskiwacza ręcznego w ilości 500 gram na 1m2. Odczekaj 20 minut, następnie przetrzyj powierzchnie czystą szmatką w celu usunięcia pozostałości. Pozostaw do wyschnięcia.

Gdzie stosować środek grzybobójczy?

  • Stosuj wyłącznie na powierzchniach nieporowatych wewnątrz budynków.
  • Rozprowadź produkt zgodnie z zaleceniami producenta.
  • Preparat po zakończeniu usuwania grzybów przetrzymuj poza zasięgiem dzieci, w ciemnym miejscu.
  • Zawsze przechowuj w oryginalnym opakowaniu, z oryginalną naklejką produktową.

Środek skutecznie zwalcza nieestetyczne zarodniki grzybów i pleśni na ścianie, dodatkowo środek grzybobójczy działa całkowicie bezzapachowo.

Chemikal Polska®

Polski producent Chemii do zastosowań przemysłowych oraz domowych od 2019 roku. Pierwsza firma w Polsce produkująca całkowicie bezzapachowy preparat grzybobójczy, który nie zawiera w składzie toksycznego chloru. Wszystkie produkty oferowane na stronie pochodzą z produkcji własnej firmy.

Darmowa dostawa
Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie objęte darmową dostawą do Klienta na terenie Polski. Dostępne metody dostawy to: Przesyłka kurierska, Orlen Paczka oraz Punkt odbioru (Żabka / Poczta Polska).
Szybki czas wysyłki
Wszystkie zamówienia złożone w dni robocze do godziny 14:00 wysyłamy tego samego dnia roboczego. 
Bezpieczna płatność
Bezpieczne płatności z Przelewy24, płatność u kuriera / w placówce Poczty Polskiej / Przelew tradycyjny. 
Polski producent
Produkty oferowane przez firmę Chemikal Polska pochodzą z Polskiej produkcji. Firma Chemikal Polska posiada oddział na terenie Załadów Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu gdzie odbywa się produkcja oraz konfekcja oferowanych na stronie produktów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl