Opcje przeglądania
Chemikal Polska

 


PN-ND 7:00-22:00
Dział obsługi klienta
Doradztwo techniczne
Skontaktuj się z nami.

Tel. 507 134 608

-----------

Zamówienia telefoniczne
Doradztwo techniczne

Tel. 572 175 061

Biuro@chemikalpolska.pl

-----------

Nieopłacone zamówienia
błędy płatności / reklamacje

Tel. 573 560 781

Biuro@chemikalpolska.pl

-----------

W celu zapewnienia najwyższego standardu obsługi klienta,
zachęcamy do komunikacji przez aplikację messenger.

<--

Odrdzewianie zbiornika paliwa

Jak odrdzewić zbiornik paliwa?

Odrdzewiacz do zbiornika paliwa to środek, który roztwarza wytworzone produkty korozji na powierzchni zbiornika paliwa całkowicie je usuwając z powierzchni. 

Odrdzewianie zbiornika paliwa należy rozpocząć od wlania odrdzewiacza do zbiornika paliwa, następnie zbiornik paliwa należy obracać co około 120 minut na kolejną stronę w celu dokładnego rozprowadzenia roztworu odrdzewiacza po wszystkich zakamarkach zbiornika paliwa. 

Po kilkukrotnym obróceniu baku paliwa należy przygotować farbę do zbiorników paliwa, która po procesie odrdzewiania zabezpieczy bak paliwa przed przyszłym zjawiskiem kondensacji i skraplania wody po ściankach baku.

Jak powstaje rdza w zbiorniku paliwa?

Rdzewienie baku paliwa to proces, w którym para wodna skrapla się po powierzchni baku paliwa powodując proces utleniania się metalu do tlenków oraz wodorotlenków żelaza czyli rdzy. Korozja baku paliwa powstaje poprzez mechaniczne nieszczelności układu paliwa.

W celu całkowitego pozbycia się korozji baku paliwa, należy odrdzewić układ oraz uszczelnić bak paliwa.

Zbiornik paliwa podatny jest na rdzewienie poprzez skraplającą się parę wodą po powierzchni ścianek baku paliwa. Woda dostaje się do baku paliwa poprzez nieszczelności układu paliwowego w tym równie

Oto kroki, jak przeprowadzić odrdzewianie zbiornika starego motocykla przy użyciu odrdzewiacza marki Chemikal Polska:

 1. Przygotowanie - najpierw należy wyjąć zbiornik z motocykla i dokładnie oczyścić go z wewnętrznej strony. Następnie należy usunąć wszelkie pozostałości benzyny lub oleju, a także wypłukać zbiornik wodą i pozostawić do wyschnięcia.
 2. Usunięcie korozji - po wyschnięciu, należy usunąć korozję z wewnętrznej powierzchni zbiornika przy użyciu drutu lub papieru ściernego. Jeśli korozja jest bardzo rozległa, można użyć specjalnego preparatu chemicznego do usuwania rdzy.
 3. Przygotowanie roztworu - należy użyć roztworu odrdzewiacza marki Chemikal Polska zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
 4. Aplikacja - roztwór odrdzewiacza należy wlać do zbiornika i dokładnie rozprowadzić na wewnętrznej powierzchni zbiornika. Należy pozostawić odrdzewiacz w zbiorniku przez około 24 godziny, w celu rozpuszczenia rdzy.
 5. Opróżnienie - po upływie 24 godzin, należy opróżnić zbiornik z odrdzewiacza i dokładnie wypłukać go benzyną ekstrakcyjną, aby usunąć pozostałości odrdzewiacza.
 6. Suszenie - po wypłukaniu zbiornika, należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia.
 7. Zabezpieczenie - po wyschnięciu, zbiornik należy zabezpieczyć specjalnym preparatem antykorozyjnym lub farbą antykorozyjną, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu rdzy.

Przed przystąpieniem do odrdzewiania zbiornika motocyklowego zalecamy dokładne zapoznanie się z instrukcją użytkowania i zaleceniami producenta odrdzewiacza Chemikal Polska. Należy również pamiętać o stosowaniu odpowiednich środków ochrony osobistej, takich jak rękawice i okulary ochronne.

Odrdzewiacz do zbiornika paliwa

Odrdzewiacz do zbiorników paliwa Odrdzewiacz do zbiorników paliwa
Cena:

99,99 zł

zawiera 23.00% VAT, darmowa dostawa do punktu odbioru!
( 1 kg = 20,00 zł )
szt.
zobacz więcej

Jak odrdzewić bak paliwa? - Odrdzewianie baku paliwa

Odrdzewianie baku paliwa należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami, odrdzewiacz należy wlać do uprzednio wymontowanego baku paliwa z pojazdu. Środek przereagowuje z rdzą w baku paliwa, po upływie 2-4 w zależności od stopnia zaawansowania rdzy w baku paliwa należy przewrócić bak paliwa na drugą stronę. Po odrdzewianiu należy przepłukać bak trójkrotnie używanym paliwem. Nigdy nie stosować korozyjnej wody. Odrdzewiony bak należy przetestować pod względem szczelności. Dostająca się para wodna osadza się na ściankach zbiornika paliwa wywołując rdzę.

 Odrdzewianie łańcucha rowerowego

Odrdzewianie łańcucha rowerowego można przeprowadzić przy użyciu odrdzewiacza marki Chemikal Polska, zgodnie z następującymi krokami:

 1. Przygotowanie - najpierw należy zdjąć łańcuch z roweru i dokładnie oczyścić go z brudu i kurzu, używając mydła i wody. Należy również usunąć wszelkie pozostałości oleju lub smaru z łańcucha, używając rozpuszczalnika do smarów.
 2. Aplikacja - po wyczyszczeniu, należy aplikować odrdzewiacz marki Chemikal Polska na łańcuch, zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Należy pozostawić odrdzewiacz na łańcuchu przez około 15-20 minut, w celu rozpuszczenia rdzy.
 3. Czyszczenie - po upływie czasu, należy dokładnie wyczyścić łańcuch z odrdzewiacza, używając szczotki i wody. Należy również dokładnie wypłukać łańcuch benzyną ekstrakcyjną, aby usunąć pozostałości odrdzewiacza.
 4. Suszenie - po wypłukaniu, łańcuch należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, najlepiej na słońcu.
 5. Smarowanie - po całkowitym wyschnięciu, należy smarować łańcuch odpowiednim olejem lub smarem rowerowym, aby zapobiec przyszłemu powstawaniu rdzy.

Odrdzewianie samochodu, auta w tym profili zamkniętych

Odrdzewiacz do samochodu należy nanosić przy pomocy pędzla na powierzchnie skorodowane w samochodzie. Odrdzewiacz przereagowuje z rdzą skutecznie roztwarzając produkty korozji. Środek na rdzę do samochodu należy nanosić dwu lub trójkrotnie w ostępie 20 minut w calu dostarczenia nadmiaru odrdzewiacza na rdzę. Po całkowitym odrdzewieniu należy zabezpieczyć odrdzewioną powierzchnię farbą lub innym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium