Skontaktuj się z nami!

Masz więcej pytań?
Na naszych środkach znamy się jak nikt inny, zadzwoń doradzimy, pomożemy, podpowiemy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
Poniedziałek - Piątek 5:00 - 22:00
Sobota - Niedziela 10:00 - 20:00
Spokojnie to właśnie dla Państwa tak długo pracujemy, więc proszę dzwonić i pytać :).

Tel. 507134608


Automatyczne progi rabatowe

od 200zł - 12%
od 300zł - 14%
od 500zł - 16%
od 700zł - 18%

Dotyczy wyłącznie produktów w cenie regularnej.

Opcje przeglądania

Najmocniejszy odrdzewiacz do metalu, stali i żeliwa, który nie tylko skutecznie i szybko usuwa rdzę, ale także pozostawia antykorozyjną warstwę fosforanową. Warstwa ta idealnie nadaje się jako reaktywny podkład pod farbę lub inne zabezpieczenie.

Jak działa odrdzewiacz do metalu stali i żeliwa?

Odrdzewiacz skutecznie i szybko wnika w tlenki oraz wodorotlenki żelaza roztwarzając produkty korozji. Odrdzewiacz działa na zasadzie selektywności stechiometrycznej, selektywność polega na roztwarzaniu wyłącznie produktów korozji, nie naruszając przy procesach odrdzewiania stali i żeliwa. Odrdzewiacz dodatkowo odtłuszcza powierzchnie odrdzewiane oraz po procesie odrdzewiania na powierzchni pojawia się rdzochłonna warstwa fosforanowa, która jest reaktywnym podkładem pod farby lub inne zabezpieczenia antykorozyjne. 

Reaktywna powłoka fosforanowa

W celu uzyskania reaktywnej powłoki konwersyjnej fosforanowej należy zanurzyć przedmiot w odrdzewiaczu, pozostawiając detal do całkowitego usunięcia tlenków oraz wodorotlenków żelaza z powierzchni. Po wyciągnięciu na powierzchni uzyskamy rdzochłonną warstwę konwersyjną fosforanową, która stanowi idealny podkład aktywny. Powłoka fosforanowa jest także dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

Proces rdzewienia metalu

Proces rdzewienia jest procesem nieodwracalnym, zachodzący proces utleniania wytwarza w następstwie reakcji stechiometrycznej tlenki oraz wodorotlenki żelaza, które trwale oraz nieodwracalnie niszczą strukturę metalu. 

 

Odrdzewiacze

Odrdzewiacz antykorozyjny, do metalu, stali i żeliwa do samochodu Odrdzewiacz antykorozyjny, do metalu, stali i żeliwa do samochodu
Cena: 79,99 zł (netto: 65,03 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Odrdzewiacz do metalu, samochodu, środek antykorozyjny. Odrdzewiacz do metalu, samochodu, środek antykorozyjny.
Cena: 25,99 zł (netto: 21,13 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Odrdzewiacz do stali i żeliwa, neutralizator rdzy do samochodu Odrdzewiacz do stali i żeliwa, neutralizator rdzy do samochodu
Cena: 39,99 zł (netto: 32,51 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Odrdzewiacz na rdzę do metalu, stali żeliwa, środek antykorozyjny. Odrdzewiacz na rdzę do metalu, stali żeliwa, środek antykorozyjny.
Cena: 59,99 zł (netto: 48,77 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Odrdzewiacz na rdzę do metalu, stali, żeliwa, antykorozyjny Odrdzewiacz na rdzę do metalu, stali, żeliwa, antykorozyjny
Cena: 39,99 zł (netto: 32,51 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Odrdzewiacz na rdzę, antykorozyjny do stali i żeliwa Odrdzewiacz na rdzę, antykorozyjny do stali i żeliwa
Cena: 114,99 zł (netto: 93,49 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Jak odrdzewić bak paliwa? - Odrdzewianie baku paliwa

Odrdzewianie baku paliwa należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami, odrdzewiacz należy wlać do uprzednio wymontowanego baku paliwa z pojazdu. Środek przereagowuje z rdzą w baku paliwa, po upływie 2-4 w zależności od stopnia zaawansowania rdzy w baku paliwa należy przewrócić bak paliwa na drugą stronę. Po odrdzewianiu należy przepłukać bak trójkrotnie używanym paliwem. Nigdy nie stosować korozyjnej wody. Odrdzewiony bak należy przetestować pod względem szczelności. Dostająca się para wodna osadza się na ściankach zbiornika paliwa wywołując rdzę.

 Odrdzewianie łańcucha rowerowego

Jak wyczyścić zardzewiały łańcuch? - Należy zastosować odrdzewiacz, który skutecznie roztworzy rdzę. Uzyskamy łańcuch całkowicie pozbawiony korozji, który dodatkowo zostanie odtłuszczony.

Odrdzewianie samochodu, auta

Odrdzewiacz do samochodu należy nanosić przy pomocy pędzla na powierzchnie skorodowane w samochodzie. Odrdzewiacz przereagowuje z rdzą skutecznie roztwarzając produkty korozji. Środek na rdzę do samochodu należy nanosić dwu lub trójkrotnie w ostępie 20 minut w calu dostarczenia nadmiaru odrdzewiacza na rdzę. Po całkowitym odrdzewieniu należy zabezpieczyć odrdzewioną powierzchnię farbą lub innym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl