Opcje przeglądania
POLSKI PRODUCENT

Produkujemy w Polsce.

Jak działa odrdzewiacz do metalu stali i żeliwa?

Odrdzewiacz skutecznie i szybko wnika w tlenki oraz wodorotlenki żelaza roztwarzając produkty korozji. Odrdzewiacz działa na zasadzie selektywności stechiometrycznej, selektywność polega na roztwarzaniu wyłącznie produktów korozji, nie naruszając przy procesach odrdzewiania stali i żeliwa. Odrdzewiacz dodatkowo odtłuszcza powierzchnie odrdzewiane oraz po procesie odrdzewiania na powierzchni pojawia się rdzochłonna warstwa fosforanowa, która jest reaktywnym podkładem pod farby lub inne zabezpieczenia antykorozyjne. 

Reaktywna powłoka fosforanowa

W celu uzyskania reaktywnej powłoki konwersyjnej fosforanowej należy zanurzyć przedmiot w odrdzewiaczu, pozostawiając detal do całkowitego usunięcia tlenków oraz wodorotlenków żelaza z powierzchni. Po wyciągnięciu na powierzchni uzyskamy rdzochłonną warstwę konwersyjną fosforanową, która stanowi idealny podkład aktywny. Powłoka fosforanowa jest także dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

Proces rdzewienia metalu

Proces rdzewienia jest procesem nieodwracalnym, zachodzący proces utleniania wytwarza w następstwie reakcji stechiometrycznej tlenki oraz wodorotlenki żelaza, które trwale oraz nieodwracalnie niszczą strukturę metalu. 

 

Odrdzewiacze

Odrdzewiacz na rdzę, antykorozyjny do stali i żeliwa Odrdzewiacz na rdzę, antykorozyjny do stali i żeliwa

Najmocniejszy odrdzewiacz, do metalu stali i żeliwa, skutecznie roztworzy każdą rdzę. Odrdzewiacz tworzy reaktywną powłokę fosforanową pod farbę, dodatkowo odtłuszczając metal.

Cena: 114,99 zł
szt.
zobacz więcej
Odrdzewiacz do metalu, stali i żeliwa Odrdzewiacz do metalu, stali i żeliwa

Najlepiej oceniany odrdzewiacz do metalu, środek skutecznie usuwa rdzę ze stali i żeliwa. Odrdzewiacz antykorozyjny, do metalu, stali i żeliwa do samochodu.

Cena: 77,99 zł 79,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • -3%
Odrdzewiacz na rdzę do metalu, stali żeliwa, środek antykorozyjny. Odrdzewiacz na rdzę do metalu, stali żeliwa, środek antykorozyjny.

Skutecznie i szybko usuwają tlenki oraz wodorotlenki żelaza z powierzchni. Dodatkowo środki wytwarzają powłokę fosforanu żelazowego, która jest powłoką antykorozyjną. Najmocniejszy odrdzewiacz dostępny na rynku.

Cena: 59,99 zł
szt.
zobacz więcej
Odrdzewiacz na rdzę do metalu, stali, żeliwa, antykorozyjny Odrdzewiacz na rdzę do metalu, stali, żeliwa, antykorozyjny

Najlepiej oceniany odrdzewiacz, także odtłuszcza odrdzewianą powierzchnię, środek tworzy antykorozyjną powłokę fosforanową, która jest reaktywnym podkładem pod farby.

Cena: 39,99 zł
szt.
zobacz więcej
Odrdzewiacz do stali i żeliwa, neutralizator rdzy do samochodu Odrdzewiacz do stali i żeliwa, neutralizator rdzy do samochodu

Najmocniejszy odrdzewiacz, do metalu stali i żeliwa, skutecznie roztworzy każdą rdzę. Odrdzewiacz tworzy reaktywną powłokę fosforanową pod farbę, dodatkowo odtłuszczając metal.

Cena: 39,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Odrdzewiacz do metalu, samochodu, środek antykorozyjny. Odrdzewiacz do metalu, samochodu, środek antykorozyjny.

Najlepiej oceniany odrdzewiacz, także odtłuszcza odrdzewianą powierzchnię, środek tworzy antykorozyjną powłokę fosforanową, która jest reaktywnym podkładem pod farby.

Cena: 25,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Jak odrdzewić bak paliwa? - Odrdzewianie baku paliwa

Odrdzewianie baku paliwa należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami, odrdzewiacz należy wlać do uprzednio wymontowanego baku paliwa z pojazdu. Środek przereagowuje z rdzą w baku paliwa, po upływie 2-4 w zależności od stopnia zaawansowania rdzy w baku paliwa należy przewrócić bak paliwa na drugą stronę. Po odrdzewianiu należy przepłukać bak trójkrotnie używanym paliwem. Nigdy nie stosować korozyjnej wody. Odrdzewiony bak należy przetestować pod względem szczelności. Dostająca się para wodna osadza się na ściankach zbiornika paliwa wywołując rdzę.

 Odrdzewianie łańcucha rowerowego

Jak wyczyścić zardzewiały łańcuch? - Należy zastosować odrdzewiacz, który skutecznie roztworzy rdzę. Uzyskamy łańcuch całkowicie pozbawiony korozji, który dodatkowo zostanie odtłuszczony.

Odrdzewianie samochodu, auta

Odrdzewiacz do samochodu należy nanosić przy pomocy pędzla na powierzchnie skorodowane w samochodzie. Odrdzewiacz przereagowuje z rdzą skutecznie roztwarzając produkty korozji. Środek na rdzę do samochodu należy nanosić dwu lub trójkrotnie w ostępie 20 minut w calu dostarczenia nadmiaru odrdzewiacza na rdzę. Po całkowitym odrdzewieniu należy zabezpieczyć odrdzewioną powierzchnię farbą lub innym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

Chemikal Polska®

Polski producent Chemii do zastosowań przemysłowych oraz domowych od 2019 roku. Pierwsza firma w Polsce produkująca całkowicie bezzapachowy preparat grzybobójczy, który nie zawiera w składzie toksycznego chloru. Wszystkie produkty oferowane na stronie pochodzą z produkcji własnej firmy.

Darmowa dostawa
Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie objęte darmową dostawą do Klienta na terenie Polski. Dostępne metody dostawy to: Przesyłka kurierska, Orlen Paczka oraz Punkt odbioru (Żabka / Poczta Polska).
Szybki czas wysyłki
Wszystkie zamówienia złożone w dni robocze do godziny 14:00 wysyłamy tego samego dnia roboczego. 
Bezpieczna płatność
Bezpieczne płatności z Przelewy24, płatność u kuriera / w placówce Poczty Polskiej / Przelew tradycyjny. 
Polski producent
Produkty oferowane przez firmę Chemikal Polska pochodzą z Polskiej produkcji. Firma Chemikal Polska posiada oddział na terenie Załadów Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu gdzie odbywa się produkcja oraz konfekcja oferowanych na stronie produktów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl