Polski Producent

Tel. 507 134 608
PN-PT 8:00-20:00

Odrdzewianie zbiornika paliwa

Jak odrdzewić zbiornik paliwa?

Odrdzewiacz do zbiornika paliwa to środek, który roztwarza wytworzone produkty korozji na powierzchni zbiornika paliwa całkowicie je usuwając z powierzchni. 

Odrdzewianie zbiornika paliwa należy rozpocząć od wlania odrdzewiacza do zbiornika paliwa, następnie zbiornik paliwa należy obracać co około 120 minut na kolejną stronę w celu dokładnego rozprowadzenia roztworu odrdzewiacza po wszystkich zakamarkach zbiornika paliwa. 

Po kilkukrotnym obróceniu baku paliwa należy przygotować farbę do zbiorników paliwa, która po procesie odrdzewiania zabezpieczy bak paliwa przed przyszłym zjawiskiem kondensacji i skraplania wody po ściankach baku.

Jak powstaje rdza w zbiorniku paliwa?

Rdzewienie baku paliwa to proces, w którym para wodna skrapla się po powierzchni baku paliwa powodując proces utleniania się metalu do tlenków oraz wodorotlenków żelaza czyli rdzy. Korozja baku paliwa powstaje poprzez mechaniczne nieszczelności układu paliwa.

W celu całkowitego pozbycia się korozji baku paliwa, należy odrdzewić układ oraz uszczelnić bak paliwa.

Zbiornik paliwa podatny jest na rdzewienie poprzez skraplającą się parę wodą po powierzchni ścianek baku paliwa. Woda dostaje się do baku paliwa poprzez nieszczelności układu paliwowego w tym równie

Odrdzewiacz do zbiornika paliwa

Odrdzewiacz do zbiorników paliwa

Odrdzewiacz do zbiorników paliwa
Odrdzewiacz do zbiorników paliwa

Najmocniejszy odrdzewiacz, do zbiorników paliwa, skutecznie roztworzy każdą rdzę. Odrdzewiacz roztwarza nawet 20 letnią rdzę!

Dostępność: powyżej 1000 sztuk

Wysyłka w: ten sam dzień roboczy do godziny 12:00

Cena: 99,99 zł
szt.

Jak odrdzewić bak paliwa? - Odrdzewianie baku paliwa

Odrdzewianie baku paliwa należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami, odrdzewiacz należy wlać do uprzednio wymontowanego baku paliwa z pojazdu. Środek przereagowuje z rdzą w baku paliwa, po upływie 2-4 w zależności od stopnia zaawansowania rdzy w baku paliwa należy przewrócić bak paliwa na drugą stronę. Po odrdzewianiu należy przepłukać bak trójkrotnie używanym paliwem. Nigdy nie stosować korozyjnej wody. Odrdzewiony bak należy przetestować pod względem szczelności. Dostająca się para wodna osadza się na ściankach zbiornika paliwa wywołując rdzę.

 Odrdzewianie łańcucha rowerowego

Jak wyczyścić zardzewiały łańcuch? - Należy zastosować odrdzewiacz, który skutecznie roztworzy rdzę. Uzyskamy łańcuch całkowicie pozbawiony korozji, który dodatkowo zostanie odtłuszczony.

Odrdzewianie samochodu, auta w tym profili zamkniętych

Odrdzewiacz do samochodu należy nanosić przy pomocy pędzla na powierzchnie skorodowane w samochodzie. Odrdzewiacz przereagowuje z rdzą skutecznie roztwarzając produkty korozji. Środek na rdzę do samochodu należy nanosić dwu lub trójkrotnie w ostępie 20 minut w calu dostarczenia nadmiaru odrdzewiacza na rdzę. Po całkowitym odrdzewieniu należy zabezpieczyć odrdzewioną powierzchnię farbą lub innym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl