Chemikal Polska

 


PN-ND 7:00-22:00
Dział obsługi klienta
Doradztwo techniczne
Skontaktuj się z nami.

Tel. 507 134 608

-----------

Zamówienia telefoniczne
Doradztwo techniczne

Tel. 572 175 061

Biuro@chemikalpolska.pl

-----------

Nieopłacone zamówienia
błędy płatności / reklamacje

Tel. 573 560 781

Biuro@chemikalpolska.pl

-----------

W celu zapewnienia najwyższego standardu obsługi klienta,
zachęcamy do komunikacji przez aplikację messenger.

<--

Jak usunąć rdzę? - Metody pozbycia się rdzy z metalu, stali, żeliwa 2
Jak usunąć rdzę? - Metody pozbycia się rdzy z metalu, stali, żeliwa

Z naszym odrdzewiaczem skutecznie usuniesz każdy rodzaj rdzy.

  • Najlepiej oceniany środek na rdzę przez klientów.
  • Specjalnie dobrana formulacja preparatu.
  • Setki zadowolonych klientów.
  • Cena produktu.

Z naszym doświadczeniem usuniesz każdy rodzaj rdzy z samochodu, baku paliwa, z metalu.

Odrdzewiacz do baku paliwa sposoby odrdzewienia starego baku samochodowego.

Co potrzebujemy?

  1. Odrdzewiacz
  2. Farbę do zbiorników paliwa


Pojemność 5 litrów - wystarczy na 20l zbiornika paliwa.
Najlepiej oceniany środek na rdzę.

Jak przeprowadzić odrdzewianie zbiornika paliwa?

Odrdzewianie baku paliwa należy przeprowadzić wlewając odrdzewiacz do baku paliwa w ilości 1/5 pojemności baku paliwa. Zardzewiały bak paliwa należy przewracać co 3-4 godziny na drugą stronę w celu rozprowadzenia odrdzewiacza do wszystkich zakamarków zbiornika paliwa. 

Po całkowitym roztworzeniu rdzy należy zutylizować pozostałości po odrdzewiaczu oraz należy zabezpieczyć odrdzewioną powierzchnię specjalistyczną farbą do zbiorników paliwa. Zabezpieczenie wewnętrznych struktur zapobiega odnawianiu się rdzy poprzez ponowne narażenie zbiornika paliwa na czynniki korozyjne.

Jak powstaje rdza w zbiorniku paliwa?

Proces rdzewienia jest czynnikiem powstałym przez narażenie metalu na niekorzystne warunki atmosferyczne lub długotrwałe narażenie na czynniki mające wpływ na procesy utleniania się metalu. Procesem korozyjnym dla baku paliwa jest nadmierna ekspozycja otwartego baku paliwa na powietrze atmosferyczne, w którym znajduje się para wodna. Para wodna skrapla się po powierzchni baku paliwa powodując proces korozji. 

Jak zapobiegać rdzy w zbiorniku paliwa?

W celu zapobiegania rdzewienia baku paliwa należy zaprzestać nadmiernej ekspozycji na czynniki korozyjne. Bak paliwa musi być zamknięty i szczelny. W przypadku spawania baku paliwa nie należy używać wody, która jest czynnikiem bardzo korozyjnym. Najlepszym sposobem na zapobieganie korozji jest pomalowanie baku paliwa specjalistyczną farbą, która odcina metal od czynników korozyjnych, tworząc trwałą, niezmywalną warstwę ochronną.

 

Odrdzewiacz do samochodu, roweru, śrub

Głównym czynnikiem występowania korozji na elementach konstrukcyjnych samochodu jest jego niewłaściwa konserwacja wraz z nadmierną ekspozycją na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Korozja powstaje najczęściej poprzez brak zabezpieczeń karoserii samochodu, brak zabezpieczonego podwozia, długotrwałą ekspozycję na wilgoć karoserii. Proces odrdzewiania całkowicie usuwa rdzę z powierzchni.

Jaki środek bezpośrednio na rdzę?

Bezpośrednio na rdzę należy stosować odrdzewiacz do metalu, preparat jest gotowym środkiem do odrdzewiania. Odrdzewiacz należy nakładać pędzlem na miejsca występowania rdzy w dużym nadmiarze. Czynność odrdzewiania należy przeprowadzać 3-4 krotnie nanosząc odrdzewiacz na powierzchnię. 

Odrdzewianie łańcucha rowerowego.

Odrdzewiacz można stosować również zanurzeniowo, w tym celu należy włożyć przedmiot odrdzewiany do roztworu odrdzewiacza, aż do całkowitego zaniku procesu odrdzewiania. Rdza na łańcuchu rowerowym zostanie całkowicie usunięta z powierzchni. 

W celu zakonserwowania łańcucha rowerowego należy zabezpieczyć go przeznaczonym do niego olejem, który będzie zabezpieczał łańcuch przez zużyciem oraz wtórną korozją.

 

Komentarze do wpisu (2)

25 września 2022

Odrdzewiacz do samochodu sprawdza się świetnie. Odrdzewiacz dobry i wydajny. Polecam

30 września 2022

Polecam produkt, zgodnie z opisem.

Chemikal Polska®

Polski producent Chemii do zastosowań przemysłowych oraz domowych od 2019 roku. Pierwsza firma w Polsce produkująca całkowicie bezzapachowy preparat grzybobójczy, który nie zawiera w składzie toksycznego chloru. Wszystkie produkty oferowane na stronie pochodzą z produkcji własnej firmy.

Darmowa dostawa
Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie objęte darmową dostawą do Klienta na terenie Polski. Dostępne metody dostawy to: Przesyłka kurierska, Orlen Paczka, Punkt odbioru (Żabka / Poczta Polska) oraz InPost Paczkomat.
Szybki czas wysyłki
Wszystkie zamówienia złożone w dni robocze wysyłamy w ciągu jednego dnia roboczego. Dostawę w sobotę gwarantujemy przy złożeniu zamówienia maksymalnie do godziny 12:00 w piątek.
Bezpieczna płatność
Bezpieczne płatności z Blue Media S.A. / Przelew tradycyjny / dostawa za pobraniem.
Polski producent
Produkty oferowane przez firmę Chemikal Polska pochodzą z Polskiej produkcji. Firma Chemikal Polska posiada oddział na terenie Załadów Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu gdzie odbywa się produkcja oraz konfekcja oferowanych na stronie produktów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium