POLSKI PRODUCENT

Produkujemy w Polsce.

Jak się pozbyć grzyba w mieszkaniu? 6
Jak się pozbyć grzyba w mieszkaniu?

Z NASZYM DOŚWIADCZENIEM USUNIESZ KAŻDEGO GRZYBA Z MIESZKANIA

 • Indywidualne podejście do klienta.
 • Fachowe doradztwo w zakresie grzybów i pleśni.
 • Sprawdzone produkty grzybobójcze / pleśniobójcze. 
 • Setki zadowolonych klientów bez grzyba i pleśni.
 • Cena!

Z naszym doświadczeniem usuniesz grzyba i pleśń z mieszkania jak i również zapach stęchlizny. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

 

Jak pozbyć się grzyba ze ściany?

W celu usunięcia grzyba ze ściany należy zastosować preparat grzybobójczy, który skutecznie i całkowicie bezzapachowo usunie grzyba ze ściany, sufitu. Preparat grzybobójczy firmy Chemikal Polska składa się z substancji, które podczas usuwania grzyba ze ściany wytwarzają nietoksyczny dla ludzi tlen. Preparat nie zawiera w składzie toksycznego chloru.

Najlepiej oceniany preparat grzybobójczy do bezzapachowego zwalczania grzybów i pleśni ze ścian, podłóg, sufitów. Zastosowane substancje czynne dla całkowicie niewyczuwalne dla ludzi, podczas procesu usuwania grzybów i pleśni powstaje czysty tlen, który nie jest szkodliwy.

Przyczyny występowania grzyba w mieszkaniu.

 • Brak wentylacji pomieszczeń
 • Wysoka wilgotność 
 • Wady konstrukcyjne budynku 
 • Cieknący dach
 • Nieszczelny / przeciekający komin
 • Brak uszczelnienia gruntowego
 • Mostki termiczne powodujące skraplanie się wody po ścianie

Do głównych przyczyn występowania zarodników grzybów należy uznać brak wentylacji spowodowanej wadami konstrukcyjnymi budynków, brak cyrkulacji powietrza wraz z niedostateczną mikrowentylacją jest czynnikiem powodującym rozmnażanie zarodników grzybni.

 1. Grzyb spowodowany tz. Mostkami Termicznymi - Pleśń wraz z zarodnikami grzyba rozwijają się szczególnie dobrze w środowisku wilgotnym. Niedocieplone ściany wewnętrzne są idealnym miejscem do występowania grzybów i pleśni, na styku powierzchni ściany z otoczeniem występuje zjawisko skraplania się wilgoci po ścianie.  Osadzające się na podłożu wilgotnym zarodniki tworzą w ekspresowym tempie grzybnię, która bardzo szybko infekuje ścianę od wewnątrz. W miarę rozwoju grzybni wzrasta również absorpcja pary wodnej, która znacząco wpływa na szybkość infekowania nowych obszarów.
  Właśnie wtedy pojawia się zapach wilgoci w pomieszczeniu!
 2. Brak wentylacji w pomieszczeniu - Pojawiające się kolonie zarodników grzyba i pleśni wynikają z powodu podwyższonej wilgotności w pomieszczeniu spowodowanej przez brak wentylacji. Najczęściej grzyb występuje z przyczyn braku wentylacji w kuchni oraz w łazience.  Jedynym skutecznym sposobem jest chemiczne usunięcie problemu z pleśnią i grzybem.


Jak usunąć pleśń ze ściany, żeby już nie pojawiła się ponownie?

 1. Zastosować preparat grzybobójczy. - Rozprowadzić poprzez natrysk na ścianę 250-300 gram preparatu na 1m2.  2. Wyeliminować czynnik powodujący grzyba lub pleśń. - Zwiększyć cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, podczas gotowania używać urządzeń do wychwytywania pary wodnej, sprawdzić sprawność oraz efektywność wentylacji w łazience.
 3. Dokładnie wysuszyć pomieszczenie - Dokładnie osuszyć pomieszczenie po odgrzybianiu, należy utrzymywać wyższą temperaturę do momentu całkowitego wyschnięcia produktu na powierzchni ściany.

Jak usunąć zapach stęchlizny w pomieszczeniu?

Zasadniczo problemem jest brak wentylacji oraz przepływu powietrza w mieszkaniu. W szczególności stare meble oraz wyposażenie także mają wpływ na nieprzyjemny zapach wewnątrz pomieszczenia. Jednym z pierwszych kroków jakie powinniśmy zrobić to dokładne wywietrzenie mieszkania z zalegającego powietrza. W przypadku dużej wilgotności należy także sprawdzić czy w pomieszczeniu nie występuje grzyb w szczególności w powierzchni ścian. Zarodniki grzybni bardzo szybko infekują nowe powierzchnie ściany, w szczególności należy sprawdzić ściany na których mogą wystąpić tak zwane mostki termiczne, są to ściany wewnętrzne, na których osadza się para wodna, która spowodowana jest z braku odpowiedniego zaizolowania ściany podczas procesu budowy.

Co zrobić jeżeli wietrzenie pomieszczenia nie pomoże?

Ściany należy przemyć preparatem grzybobójczym rozpylając go na całej powierzchni ścian w ilości 100 gram na 1m2 w przypadku braku widocznych oznak infekcji grzybem. Proces rozpylania należy przeprowadzać poprzez natrysk produktu na powierzchnię ściany przy pomocy ręcznego spryskiwacza lub spryskiwacza ciśnieniowego. Preparat grzybobójczy wnika w ścianę usuwając z powierzchni zarodniki grzybów, które są niewidoczne w pierwszej fazie infekcji.

 

Pytania i Odpowiedzi

 1. Czy grzyb i pleśń to to samo? - NIE! Zarodniki grzybni występują w powierzchni ściany w szczególności w tynkach, natomiast pleśń występuje wyłącznie powierzchniowo na ścianie. 
 2. Czym grozi wdychanie grzyba? - Zarodniki grzyba wytwarzają niebezpieczne dla zdrowia mykotoksyny, które wpływają na układ oddechowy powodując ostrą niewydolność oddechową oraz ogólne zagrzybienie organizmu.
 3. Po jakim czasie wychodzi grzyb na ścianie? - Grzyb na powierzchni ściany w mieszkaniu przy warunkach dużej wilgotności wychodzi po około 5 dniach w postaci widocznych zarodników grzyba.
 4. Co zabija pleśń? - Preparat grzybobójczy posiada udokumentowane działanie, które podlegało ocenie w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, ocena skuteczności polegała na przeprowadzeniu laboratoryjnej oceny skuteczności wraz z pełną oceną bezpieczeństwa stosowania
 5. Jaki zapach ma grzyb w domu?  - Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniu zagrzybionym powoduje negatywne skutki zdrowotne. Charakterystycznym zapachem dla grzyba jest zapach wilgoci oraz zdęchlizny w pomieszczeniu, która przenika przez ubrania oraz włosy.
 6. Jak zapobiegać powstawaniu grzyba na ścianie? - Stosować się do zaleceń producenta po odgrzybianiu, utrzymywać temperaturę oraz wilgotność w granicy zaleceń dostępnych na opakowaniu preparatu grzybobójczego do mieszkań.

Komentarze do wpisu (6)

21 września 2022

Polecam, środek grzybobójczy skutecznie usunął grzyba ze ściany właśnie po zalaniu przez sąsiada. Preparat sprawdził się wzorowo. Zdecydowanie polecam efekty po zastosowaniu są natychmiastowe.

21 września 2022

Rewelacyjne efekty odgrzybiania, jestem zachwycona. Szczególnie niską ceną w porównaniu do usług odgrzybiania które wynoszą kilka tysięcy za to samo. Rewelacja.

21 września 2022

Preparat na pleśń jest ok, szybko reaguje. Sprawdzony polecm.

21 września 2022

Bardzo mocny środek.

22 września 2022

Produkt sprawdził się świetnie. Ściana posiadała grzyba poprzez tak zwane mostki termiczne, które powodowały powstawanie pary wodnej. Nakładałam środek poprzez natrysk na ścianę. Produkt syczał na ścianie. Na prawdę bardzo mocny, usunął całego grzyba na ścianie również z drewna. Zdecydowanie polecam.

25 września 2022

Produkt się sprawdził. Bardzo mocny ale całkowicie bezzapachu. Na grzyba rewelacyjny całkowicie go usuwa ze ściany tynkowanej.

Chemikal Polska®

Polski producent Chemii do zastosowań przemysłowych oraz domowych od 2019 roku. Pierwsza firma w Polsce produkująca całkowicie bezzapachowy preparat grzybobójczy, który nie zawiera w składzie toksycznego chloru. Wszystkie produkty oferowane na stronie pochodzą z produkcji własnej firmy.

Darmowa dostawa
Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie objęte darmową dostawą do Klienta na terenie Polski. Dostępne metody dostawy to: Przesyłka kurierska, Orlen Paczka oraz Punkt odbioru (Żabka / Poczta Polska).
Szybki czas wysyłki
Wszystkie zamówienia złożone w dni robocze do godziny 14:00 wysyłamy tego samego dnia roboczego. 
Bezpieczna płatność
Bezpieczne płatności z Przelewy24, płatność u kuriera / w placówce Poczty Polskiej / Przelew tradycyjny. 
Polski producent
Produkty oferowane przez firmę Chemikal Polska pochodzą z Polskiej produkcji. Firma Chemikal Polska posiada oddział na terenie Załadów Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu gdzie odbywa się produkcja oraz konfekcja oferowanych na stronie produktów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl