POLSKI PRODUCENT

Produkujemy w Polsce.

Usuwanie sinizny drewna, środki przeciw sinieniu drewna 1
Usuwanie sinizny drewna, środki przeciw sinieniu drewna

Z naszym doświadczeniem usuniesz siniznę drewna.

 • Indywidualne podejście do każdej sinicy drewna.
 • Doradztwo oraz określenie dokładnego rodzaju występującej sinizny drewna.
 • Sprawdzone preparaty przeciw siniźnie drewna.
 • Pozytywne komentarze od klientów.
 • Cena produktu.

Z naszym doświadczeniem usuniesz każdy rodzaj sinizny występujący na drewnie, nawet tą najgłębszą!

Co to jest sinizna drewna?

Sinizna drewna jest to rodzaj zarodników, które dostają się do pnia drzewa powodując uszkodzenia estetyczne drewna. Sinica drewna powoduje trwałe zasinienie drewna w postaci czarnych lub szarych kropek, smug. Sinizna drewna występuje najczęściej po długotrwałym przechowywaniu drewna w nadmiernej wilgotności oraz temperaturze, która powoduje warunki idealne do przenoszenia się zarodników oraz infekowania nowych powierzchni podatnego na infekcję drewna.


Jak usunąć siniznę z drewna?

Preparat na siniznę drewna to specjalnie formuowany środek, który wnika w strukturę drzewa trwale odbarwiając zainfekowane powierzchnie. Preparat przeciw siniźnie usuwa nawet głęboką siniznę tarcicową wewnętrzną, która może występować aż do 5 mm wgłęb drewna.

Proces usuwania sinizny należy przeprowadzić nakładając preparat wyłącznie na zszarzałe drewno. Proces nakładania może być przeprowadzony poprzez natrysk produktu na siniznę lub poprzez nakładanie pędzlem.Preparat należy nanieść na drewno z sinizną wyłącznie na czarne przebarwienia. Drewno podczas usuwania sinizny nie powinno być mokre ani wilgotne. W przypadku sinizny tarcicowej zewnętrznej środka nie należy spłukiwać z powierzchni, jednak w przypadku sinizny tarcicowej wewnętrznej preparat należy zmyć po usunięciu sinizny aż do całkowitego zaniku pienienia się produktu na drewnie. Po wyschnięciu drewna można przystąpić do zabezpieczania właściwego drewna olejami, farbami lub  innymi środkami hydrofobowymi, które zabezpieczą drewna przed ponowną infekcją.


Rodzaje sinizny występującego na drewnie.

 • Sinizna surowcowa posuszowa - sinizna występuje w strzałach drzew obumierających lub obumarłych na pniu.
 • Sinizna surowcowa spałowa - rozwój sinizny rozpoczął się przed ścięciem drzewa na spałach żywiczarskich oraz w bezpośredniej okolicy, sinizna zlokalizowana jest od 2mm do 3mm w głąb drewna.
 • Sinizna surowcowa składnicowa - Występuje w drewnie, jest zjawiskiem związanym z długotrwałym składowaniem drewna w ciepłej porze roku.
 • Sinizna tarcicowa - Występuje po przetarciu drewna, w wyniku niewłaściwej konserwacji tarcicy. Początkowo występuje jedynie na powierzchni tarcicy w postaci kropek, które przy odpowiednich warunkach rozprzestrzeniają się w duże plamy oraz infekują drewno.
  • Zewnętrzna - Występuje wyłącznie na powierzchni tarcicy drewna.
  • Wewnętrzna - Występuje wewnątrz struktur drewna (podsłojowa), jest w pierwszej fazie niewidoczna na powierzchni drewna, w drugiej fazie jest widoczna również na zewnątrz jest usunięcie jest niemożliwe.
 • Sinizna tarcicowa - Sinizna klasyfikowana ze względu na głębokość penetracji sinizny wgłęb drewna.
  • Płytka - Głębokość sinizny wynosi maksymalnie 2mm wgłęb drewna. (Tu zejdzie przy struganiu drewna)
  • Głęboka - Głębokość sinizny wynosi powyżej 2mm wgłęb drewna. (Tu zostanie przy struganiu drewna, jednak strugać trzeba bo preparat nie wniknie tak głęboko w strukturę drewna)
 • Sinizna powłokowa - powstaje na wyrobach pokrytymi olejami lub malarskimi powłokami, występuje w postaci plam i smug (szczególnie pod olejowanym tarasem).

 

Komentarze do wpisu (1)

25 września 2022

Preparat przeciw siniźnie działa bardzo dobrze, używałem go do usuwania sinizny z tarasu. Trochę trzeba szorować jednak nie jest to takie trudne. Efekty są na prawdę bardzo dobre. Zdecydowanie polecam produkt.

Chemikal Polska®

Polski producent Chemii do zastosowań przemysłowych oraz domowych od 2019 roku. Pierwsza firma w Polsce produkująca całkowicie bezzapachowy preparat grzybobójczy, który nie zawiera w składzie toksycznego chloru. Wszystkie produkty oferowane na stronie pochodzą z produkcji własnej firmy.

Darmowa dostawa
Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie objęte darmową dostawą do Klienta na terenie Polski. Dostępne metody dostawy to: Przesyłka kurierska, Orlen Paczka oraz Punkt odbioru (Żabka / Poczta Polska).
Szybki czas wysyłki
Wszystkie zamówienia złożone w dni robocze do godziny 14:00 wysyłamy tego samego dnia roboczego. 
Bezpieczna płatność
Bezpieczne płatności z Przelewy24, płatność u kuriera / w placówce Poczty Polskiej / Przelew tradycyjny. 
Polski producent
Produkty oferowane przez firmę Chemikal Polska pochodzą z Polskiej produkcji. Firma Chemikal Polska posiada oddział na terenie Załadów Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu gdzie odbywa się produkcja oraz konfekcja oferowanych na stronie produktów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl